Masáže

 • Klasická masáž

Priaznivo ovplyvňuje prekrvenie kože a svalov, zlepšuje vstrebávanie edémov a krvných výronov, zlepšuje tok lymfy a svalovú činnosť, zvyšuje alebo znižuje svalový tonus, rozrušuje zrasty v tkanivách, má celkový priaznivý vplyv na činnosť vnútorných orgánov i na psychiku človeka. Je vhodná pri ochoreniach pohybového, nervového a tráviaceho systému, pri stavoch po úrazoch a operáciách na kostiach a kĺboch, stavoch dlhodobého znehybnenia, pri rekonvalescencii, ale i pri príprave na športový výkon či ako prostriedok na osvieženie a odstránenie únavy.

Zostavy: chrbát + šija, nohy + zadok, ruky + šija, celé telo

 • Reflexná masáž

sa v miestach druhotných zmien reflexne vyvolaných ochorením, pričom sa vyhľadávajú miesta so zmenenou citlivosťou kože. Masáž zlepšuje funkcie vnútorných orgánov, hormonálne funkcie, funkcie nervových buniek a prekrvenie rúk a nôh. Je vhodná pri ochoreniach srdca, dýchacieho aparátu, žalúdka, tenkého a hrubého čreva, taktiež pri gynekologických, neurologických, cievnych a reumatických ochoreniach, pri pooperačných a poúrazových stavoch, ale aj ako prevencia.

Zostavy: šija + ramená + hlava, driek + chrbtica

 • Reflexná masáž chodidla

Na chodidlách sa nachádzajú reflexné plôšky celého ľudského organizmu. Ich stimuláciou v jednotlivých bodoch sa pozitívne ovplyvňujú konkrétne časti tela a vnútorné orgány. Masáž zlepšuje pohyblivosť končatín po zraneniach, priaznivo ovplyvňuje funkcie vnútorných orgánov, zmierňuje stres a napomáha k uvoľneniu endorfínov (chemických látok, ktoré navodzujú dobrú náladu).

Zostavy: pohybový aparát, vnútorné orgány

 • Medová detoxikačná masáž

Masáž včelím medom odstraňuje z tela usadeniny, ktoré sa počas života nahromadili v tkanivách (z potravín, liekov, okolitého prostredia) a telo sa ich nevie zbaviť vlastnými vylučovacími orgánmi. Počas masáže sa toxíny vyplavujú na kožu a podobajú sa žuvačkovej hmote. Masáž je vhodná pri bolestiach hlavy, chronickej únave, pri ťažkostiach zaspávania, pri depresiách, reumatických a menštruačných ochoreniach.

 • Masáž aroma voskom

Uvedená relaxačná procedúra sa skladá z dvoch častí :  peelingu a masáže špeciálnym teplým voskom s rôznou arómou, podľa individuálneho výberu klientom. Masáž aróma sviečkou sa zaraďuje medzi aromatické masáže a  je vykonávaná tekutým voskom. Zohriaty vosk spríjemní pôžitok z masáže. Teplota olejového vosku je cca 50°C – 55°C .

Účinky masáže:  V závislosti od vybraného vosku môže mať masáž uvoľňujúci, alebo stimulačný účinok na zmysly a duševný stav. Už iba kvôli samotnej vôni môže mať masáž pozoruhodný účinok.

 • Masáž čokládovým olejom

Energetizujúce čokoládové maslo obsahuje pre pokožku veľmi cenné vitamíny a minerálne látky. Zlepšuje a zrýchľuje látkovú výmenu, po jeho aplikácii je pokožka vlhká, pružná a pevná. Čokoládová masáž je naviac najlepší recept na odstránenie stresu, depresií a zlej nálady. Vôňa čokolády stimuluje tvorbu hormónov šťastia, predovšetkým endorfinov a serotonínu.

 • Dorn metóda Breuss masáž

Masáž je indikovaná na všetky problémy v oblasti chrbtice. uvoľňuje úzkostlivé psychické stavy a stavy nervového napätia. Kontraindikáciou je ťažká osteoporóza. Masáž sa aplikuje pomocou oleja ľubovníka bodkovaného, ktorý je jej nevyhnutnou súčasťou. Jeho účinok je ukľudňujúci, antibakteriálny, protiopuchový, krvotvorný a tonizujúci bolesť.

 • Leg Basic masáž - nohy

Táto špeciálne zložená relaxačná procedúra a skladá z 3 častí: peelingu, masáže a zábalu. Peeling odstráni nadbytočné, zrohovatené bunky pokožky, ktorá je pripravená na príjem následne použitých aktívnych látok. Peeling je určený pre intenzívne zjemnenie pokožky. Napomáha k redukcii tukových buniek. Nasleduje masáž dolných končatín pomocou špeciálneho krému + zábal do fólie.

Účinky masáže:  Podpora vylučovania toxických látok, podpora odtoku a prúdenia lymfy v dolných končatínách.

 • Manuálna lymfodrenáž

Masáž podporuje odtok lymfy a zlepšuje prítok tepennej krvi v končatinách, čím dochádza ku zmenšeniu a následnému ústupu lymfatických opuchov, a ku zlepšeniu prekrvenia. Je vhodná ako prevencia lymfedémov nádorových ochorení, pri artróze a reumatických bolestiach, na vyhladenie čerstvých jaziev, pri opuchoch dolných a horných končatín, ale predovšetkým pri celulitíde. Pravidelnou aplikáciou v oblasti stehien a sedacieho svalstva pôsobí na úbytok tukových buniek.

Zostavy: nohy + zadok + driek, ruky + chrbát + krk

 • Masáž lávovými kameňmi

Masáž je založená na striedaní dvoch extrémov - tepla a chladu. Masíruje sa okrúhlymi bazaltovými kameňmi, zohriatymi na teplotu 45 °C, i studenými mramorovými kameňmi. Lávové kamene harmonizujú ľudské telo, odoberajú mu negatívnu energiu, eliminujú bolesť v svaloch, zlepšujú cirkuláciu krvi, napomáhajú k detoxikácii, majú výrazný tonizačný efekt. Vzhľadom na energetickú silu masáže sa neodporúča kombinovať ju s ďalšími liečebnými procedúrami v jeden deň.

 • Tuina - čínska tlaková masáž

Masážna technika, ktorá má liečebný i preventívny účinok. Odstraňuje únavu, svalové kŕče, nervové napätie, bolesti chrbta, šije a hlavy, stimuluje krvný a lymfatický obeh, odplavuje toxické látky, podporuje zlepšenie svalového tonusu a zabraňuje opuchom v oblasti tváre. Reflexne ovplyvňuje a harmonizuje orgány celého tela.

 • Francúzska žilová masáž 

Je druh špeciálnej masáže nôh, ktorá podporuje prúdenie krvi v žilách, čím povzbudzuje krvný obeh dolných končatín a zmierňuje tak príznaky zapríčinené stagnujúcim prietokom krvi v žilách.
Pri tejto masáži sa používajú špecifické hmaty a vybrané zmesi esenciálnych olejov (cypruštek, levanduľa, citrón, škorica,...).
Francúzska žilová masáž je pomalá, príjemná a robí sa s použitím hladiacich a lokálnych tlakových pohybov na chodidlách, lýtkach a stehnách z oboch strán. Masáž sa odporúča pri pocite ťažkých nôh, miernej bolesti v žilách, pri pocite nepokoja, opuchoch, pálení, studených nohách ale aj pri nočných kŕčoch či svrbení v dolných končatinách.

Kontraindikácie

 • existencia kŕčových žíl,
 • menštruácia,
 • gravidita,
 • akútne ochorenie obličiek, obličková nedostatočnosť,
 • akútny zápal kŕčových žíl,
 • povrchové rany,
 • kardiostimulátor,
 • nádorové ochorenia.