Špeciálne terapie

  • Magnetoterapia

Princíp magnetoterapie spočíva v pôsobení umelého magnetického poľa určitých parametrov na ľudský organizmus. Magnetické pole má analgetické, protizápalové, vazodilatačné a myorelaxačné účinky, urýchľuje hojenie mäkkých tkanív i hojenie kostných zlomenín.

Účinky magnetoterapie: zmenšuje bolesti a opuchliny, spôsobuje rozšírenie ciev, podporuje látkovú výmenu, má protizápalový a hojivý efekt, vhodná aj pri kovových implantátoch.

  • Oxygenoterapia

Je to liečebná a regeneračná metóda založená na inhalácii zvlhčeného vzduchu obohateného na 40 - 60% kyslíkom. Realizuje sa po dobu 1 hodiny v relaxačnej zóne. Podávanie kyslíka eliminuje dôsledky chronickej hypoxie organizmu, zvyšuje toleranciu fyzickej záťaže, zlepšuje telesnú kondíciu a duševnú výkonnosť, uľahčuje toleranciu stresov a eliminuje ich následky, zlepšuje prekrvenie myokardu, prevenciu pred koronárnymi i mozgovými príhodami, podporuje látkovú výmenu v mozgu, stabilizuje krvný obeh a niektoré ďalšie pľúcne a kardiálne funkcie, zlepšuje obranyschopnosť organizmu.

  • Plynové injekcie

- podkožná aplikácia malej dávky medicínskeho oxidu uhličitého tenkou ihlou
- napomáhajú zlepšovať výživu tkanív, zlepšujú celkové a lokálne prekrvenie
- majú protizápalové účinky, čo so zlepšením prekrvenia prispieva u urýchleniu hojenia tkanív
- využívajú sa pri bolestivých syndrómoch, ovplyvňujú svalové napätie

  • Interferenčné prúdy

Liečba pomocou elektrických impulzov, ktoré prechádzajú jednotlivými tkanivami (koža, tuk, svaly). Interferenčné prúdy pôsobia na princípe využitia interferencie dvoch strednofrekvenčných prúdov priamo v tkanive, pričom zlepšujú jeho výživu a celkové prekrvenie (hyperémiu).

  • Ultrazvuk

Využíva elektrickú energiu vysokofrekvenčných prúdov, ktoré sú konvertované na energiu mechanickú a tepelnú. Ultrazvuk je pozdĺžne mechanické vlnenie s frekvenciou 0,75 - 3 MHz a intenzitou maximálne do 3 W / cm2. Zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív, podporuje tkanivovú difúziu, má spazmolytický, resorpčný, analgetický a antispazmodický účinok.

  • Bioptrónová lampa

Liečba polarizovaným svetlom, ktoré, na rozdiel od laseru, netvorí len jedna vlnová dĺžka a nekmitá len v jednej fáze, čím sa výrazne znižuje riziko poškodenia pacienta. Biolampa stimuluje hojivé procesy, urýchľuje regeneráciu poškodených vlákien, podporuje regeneráciu kostného tkaniva, zvyšuje metabolizmus kože a aktivuje vlasové folikuly. Je vhodná pri preležaninách, vredoch, popáleninách, jazvách, ekzémoch, pri bolestivých poruchách pohybového systému a pri poúrazových stavoch.

  • Slimming

Kozmetická masáž, pri ktorej je prostredníctvom prístroja na báze ultrazvuku krúživými pohybmi vmasírovávaný do problematických častí tela gél proti celulitíde. Táto procedúra je v hodná ako doplnok pri redukčnej diéte, napomáha odbúravať tuk v podkožnom tkanive a má pozitívne účinky pri odstraňovaní pomarančovej kože.

  • Žehlička na tvár

Vyhladzovanie vrások proastredníctvom fototerapeutického ultrazvukového prístroja, prostredníctvom ultrazvukových kmitov, ktoré prenikajú do hĺbky 1 mm pod pokožku. Na vyčistenú pleť sa aplikuje hyalurónový gél alebo iný výživný krém na tvár. Vysoká vibrácia prináša aj hrejivý efekt, čím sa stimuluje aktivita bunkových procesov a zlepšuje metabolizmus pokožky. Procadúra má mierny dezinfekčný účinok, je vhodná na citlivú a mastnú pleť. Dokáže vypnúť uvoľnenú pleť, redukuje vrásky a robí pleť elastickejšou a jemnejšou. Je vhodná aj na oblasť okolo očí a čela.

  • Mechanická lymfodrenáž

Masáž s rovnakými účinkami ako manuálna lymfodrenážna masáž, poskytovaná prístrojom. Na začiatku masáže masér ručne uvoľní lymfatické uzliny.